Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Jerzy Janusz
Odpowiedzi udzielono: 28 lipca 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Właściciel lasu prywatnego zwrócił się do organu o zmianę klasyfikacji gruntu oznaczonego w ewidencji jako Tr na las. Grunt jest zlokalizowany pod linią wysokiego napięcia.

Czy na takim gruncie jest możliwość prowadzenia gospodarki leśnej? Czy taki grunt starosta może ująć w uproszczonym planie urządzenia lasu jako grunt leśny pod liniami wysokiego napięcia?

Nadmieniam, że art. 3 pkt 2 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach - dalej u.l. przewiduje, że gruntem leśnym może być grunt pod liniami energetycznymi.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?