Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 24 października 2019 r.
Autor odpowiedzi: Fiktus Paweł
Odpowiedzi udzielono: 2 lipca 2018 r.

PYTANIE

Czy na działce budowlanej z budynkiem mieszkalnym o powierzchni 625 m2 można wybudować drugą wiatę o pow. do 50 m2 korzystając z art. 29 ust. 1 pkt 2c ustawy z 7.07.1994 r. Prawo budowlane – dalej pr. bud., czyli bez pozwolenia na budowę i bez zgłoszenia?

Czy raczej z uwagi na powierzchnię nieruchomości tego przepisu nie można zastosować, a wiatę wybudować na podstawie art. 29 ust. 1 pkt 2 pr. bud., czyli na zgłoszenie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?