Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sierpowska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 25 stycznia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy umowa zawarta zgodnie z art. 103 ust. 2 może opiewać na kwotę niższą niż ta, którą zobowiązany może ponosić tak, aby pozostało mu 300% kryterium?

Np. zobowiązany, osoba samotna ma dochód w wysokości 2500 zł, czyli można go obciążyć kwotą maksymalnie 397 zł, ustalono, że wymieniony ma możliwości wpłacać kwotę 250 zł.

Czy na tę kwotę możemy zawrzeć umowę art. 103 ust. 2?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?