Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Burchard Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 13 lutego 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy można zastosować sprzedaż na zasadzie procedury marży do zakupionych od lekarzy dentystów unitów stomatologicznych?

Lekarze ci są zwolnieni z podatku VAT przedmiotowo na podstawie art. 43 ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług - dalej u.p.t.u. z racji wykonywanych usług medycznych zwolnionych z tego podatku.

Czy na sprzedaż takich unitów lekarze wystawiają faktury bez podatku VAT z adnotacją zwolnienia na podstawie art. 43 u.p.t.u.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację