Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Morska Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 24 października 2011 r.

PYTANIE

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania wydatki związane z przygotowaniem i realizacją programu otwarcia stadionu piłkarskiego, na które składają się koszty zakwaterowania piłkarzy, druki biletów, koszt montażu telebimu, reklamy?

Jesteśmy operatorem obiektu sportowo - rekreacyjnego, z związku z otwarciem stadionu organizujemy mecz wraz z oprawą artystyczno-rozrywkową. Dzisiejszego dnia otrzymaliśmy decyzję wojewody, który nie zezwala nam na realizacje imprezy.

Czy w związku z powyższym, mogę zaliczyć do kosztów poniesione już wydatki, powołując się na treść art. 15, nawet jeśli impreza się nie odbędzie?

I czy zwracając pieniądze klientom, będą podstawą do obniżenia przychodu zaewidencjonowanego na kasie fiskalnej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?