Czy można wznowić postępowanie w przedmiocie przyznania prawa do zasiłku, jeśli po przyznaniu 80% zasiłku przedłożone zostaje... - OpenLEX

Czy można wznowić postępowanie w przedmiocie przyznania prawa do zasiłku, jeśli po przyznaniu 80% zasiłku przedłożone zostaje nowe świadectwo pracy celem przyznania 100% zasiłku?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Łyjak Grzegorz
Odpowiedzi udzielono: 28 marca 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Bezrobotny z prawem do zasiłku w wysokości 80% (staż pracy poniżej 5 lat) podejmuje pracę i w związku z tym następuje pozbawienie statusu bezrobotnego i prawa do zasiłku. Obie decyzje o przyznaniu prawa i utracie są prawomocne. Następnie składa do PUP wniosek o przyznanie prawa do zasiłku w wysokości 100% przedkładając świadectwo pracy wydane w 2013 r., którego wcześniej nie składał w PUP.

Czy w tym przypadku należy wznowić postępowania i przyznać prawo do zasiłku w wysokości 100% do wszystkich wcześniejszych rejestracji, gdzie miałby staż pracy co najmniej 5 lat, czy też należy odmówić przyznania prawa do zasiłku w wysokości 100% z uwagi na dostarczenie świadectwa pracy nie będąc już w statusie bezrobotnego?

Czy w tym ostatnim przypadku należy przywołać art. 71 ust. 6 ustawy o promocji zatrudnienia, skoro posiadał już prawo do zasiłku?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?