Czy można wystawić jedną fakturę i opodatkować jedną stawką VAT dostawę prototypów oraz koszt ich wytworzenia i testów? - OpenLEX

Czy można wystawić jedną fakturę i opodatkować jedną stawką VAT dostawę prototypów oraz koszt ich wytworzenia i testów?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 23 stycznia 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy można wystawić jedną fakturę i opodatkować jedną stawką VAT dostawę prototypów oraz koszt ich wytworzenia, tzw. setup cost, kontrolę oraz testy tych prototypów, w sytuacji kiedy jedno zamówienie od klienta wykazuje dwie osobno skalkulowane pozycje dla tej dostawy, pierwsza pozycja - dostawa towarów 20 EUR, druga pozycja - setup cost 1.000 EUR?

Czy można zastosować w tym wypadku art.29a ust.6 ustawy o podatku od towarów i usług, który mówi, że do podstawy opodatkowania wlicza się m.in. koszty dodatkowe, czyli m.in. "które są bezpośrednio związane z dostawą lub usługą i zwracane są przez nabywcę dostawcy w zakresie uiszczanej należności?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?