Czy można wskazać adres korespondencyjny za granicą, nie wiedząc czy urząd będzie z tą osobą prowadził korespondencję lub czy... - OpenLEX

Czy można wskazać adres korespondencyjny za granicą, nie wiedząc czy urząd będzie z tą osobą prowadził korespondencję lub czy będzie stroną postępowania?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Nagórek Marcin
Odpowiedzi udzielono: 28 października 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Do urzędu wpłynął wniosek o kierowanie wszelkiej korespondencji wychodzącej z urzędu na wskazany we wniosku adres zamieszkania na terenie Niemiec.

Czy można niejako z uprzedzeniem wskazać adres korespondencyjny za granicą (kraj UE), nie wiedząc czy urząd będzie z tą osobą prowadził korespondencję lub czy będzie stroną postępowania? Czy dla celów podatkowych osoba ta powinna złożyć korektę do Informacji podatkowej wskazując adres do korespondencji w miejscu aktualnego pobytu za granicą (Niemcy)? Czy można kierować korespondencję urzędową na wskazany adres w Niemczech zgodnie z art. 40 § 4 ustawy z 14.06.1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2021 r. poz. 735 z późn. zm.) i uznawać ją za skutecznie doręczoną?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX