Czy można utworzyć oddział pierwszej klasy w branżowej szkole I stopnia specjalnej składający się z absolwentów gimnazjum i... - OpenLEX

Czy można utworzyć oddział pierwszej klasy w branżowej szkole I stopnia specjalnej składający się z absolwentów gimnazjum i 8-letniej szkoły podstawowej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 29 czerwca 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy biorąc pod uwagę zapis art. 96 ust 6 ustawy z 14.12.2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148) można utworzyć od 01.09.2019 r. oddział pierwszej klasy w branżowej szkole I stopnia specjalnej składający się z absolwentów gimnazjum i 8-letniej szkoły podstawowej? Każdy z uczniów jest nauczany na podstawie indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego co daje możliwość wyrównywania różnic wynikających z podstaw programowych realizowanych w gimnazjum i szkole podstawowej.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?