Czy można ustalając różnice kursowe dla celów podatku dochodowego zastosować kurs wynikający z dokumentu SAD? - OpenLEX

Czy można ustalając różnice kursowe dla celów podatku dochodowego zastosować kurs wynikający z dokumentu SAD?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 10 czerwca 2014 r.
Autor odpowiedzi: Niedźwiedzka Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 19 kwietnia 2011 r.

PYTANIE

Zakupiliśmy surowiec z Indii.

Czy dokonując wyceny tych materiałów możemy zastosować kurs z SAD zgodnie z art. 30 ust. 2 ustawy o rachunkowości, zamiast kursu z dnia poprzedzającego dzień poniesienia kosztu?

W momencie dokonania zapłaty zobowiązania koszty i tak zostaną skorygowane.

Czy w związku z tym nie można zastosować takiego uproszczenia?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?