Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 11 marca 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy można uruchomić dodatkowe środki finansowe na realizację akcji, która nie jest przewidziana w Programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt w 2019 r.?

Program ten na 2019 r. został pozytywnie zaopiniowany. W gminnym Programie określono, że zostanie uruchomiona akcja dofinansowania do zabiegów sterylizacji suk i kotek - mających właścicieli, którzy zameldowani są na terenie naszej gminy. Mamy określony regulamin przeprowadzenia tej akcji i umowę w tym zakresie z weterynarzem. Mieszkańcy są niezadowoleni, że zostali pominięci i że Gmina przyznaje dofinansowanie tylko do sterylizacji kotek i suk. Zmiana projektu Programu raczej jest niewykonalna.

Czy istnieje możliwość (o ile znajdą się środki w budżecie gminy), aby uruchomić dodatkowe dofinansowanie do kastracji (już nie w ramach programu zapobiegania bezdomności) dla posiadaczy kotów i psów?

Czy możemy jako gmina zapewnić mieszkańcom taką możliwość?

Jeśli tak, to czy możemy zawrzeć umowę z tym samym weterynarzem, czy może lepsze byłoby zawarcie umowy z inną przychodnią?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?