Czy można stosować stawkę 8% na montaż rolet zewnętrznych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem... - OpenLEX

Czy można stosować stawkę 8% na montaż rolet zewnętrznych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kłos Piotr
Odpowiedzi udzielono: 1 grudnia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Firma produkuje rolety zewnętrzne aluminiowe i tekstylne z własnego materiału na określony wymiar. Faktura wystawiana jest na na usługę "montaż rolet zewnętrznych z podaniem rodzaju materiału powołując się na PKOB 12 w przypadku budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Rolety montowane są na stałe w konstrukcji budynku.

Czy prawidłowym jest stosowanie stawki VAT 8% w przypadku montażu w obiektach spełniających wymogi wymogi art. 41 ust. 12a ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2020 r. poz. 106 ze zm.)?

Czy można potraktować jako dostawę i montaż rolet zewnętrznych w opisie faktury?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?