Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2006 r.
Autor odpowiedzi: Jurek Marek
Odpowiedzi udzielono: 22 września 2006 r.

PYTANIE

Prowadzę działalność gospodarczą w oparciu o księgi rachunkowe. jako osoba fizyczna. W ramach prowadzonej działalności nabyłam budynek 4-kondygnacyjny (wpis do rejestru zabytków) do remontu z przeznaczeniem na wynajem. Obecnie oddałam do użytku 3 kondygnacje stanowiące lokale użytkowe, które są już dzierżawione. Czwarta kondygnacja to 2 mieszkania przeznaczone na wynajem - bądź na lokale użytkowe, bądź na mieszkania. Remont 4 kondygnacji nie jest jeszcze zakończony. Łączne nakłady, tj. wartość początkowa koszty remontu stanowią na dzień oddania do użytku kwotę 400.000 zł.

Czy mogę przyjąć do amortyzacji i w jakiej wysokości oddane do użytku lokale i jaką powinnam zastosować stawkę amortyzacyjną - 2,5%, 1,5% czy od części przeznaczonej na mieszkania bez względu na charakter użytkowania 1,5% a pozostałe lokale 2,5%? Czy może stawkę indywidualną dla nowo wprowadzonego środka trwałego, (art. 22j pkt 1 ppkt 3 u.p.d.o.f.)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?