Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 8 października 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy, w czasie gdy wiza Ukraińca utraci ważność, można pracownika wysłać na urlop bezpłatny (wyjeżdża do rodzimego kraju), aby wyrobił nową?

Co w sytuacji, gdy wiza pracownika traci ważność, pracownik bierze urlop bezpłatny, a w czasie wyrabiania nowej wizy i wykorzystywania urlopu bezpłatnego, pracodawca chce go zwolnić?

Jakie pracodawca ma możliwości? Czy można zwolnić go np. z art. 53 §1 pkt 2 k.p.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?