Czy można ograniczyć etat nauczycielowi mianowanemu celem przeznaczenia kilku godzin dla nauczyciela stażysty?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Chojnacki Jan
Odpowiedzi udzielono: 18 maja 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zatrudniamy nauczyciela mianowanego i stażystę (umowa zawarta do 31.08.2018 r.) uczących tego samego przedmiotu. Od nowego roku będzie tylko 18 godzin tego przedmiotu. Czy można ograniczyć etat nauczycielowi mianowanemu (art. 22 ust.1 KN) i zatrudnić na pół etatu nauczyciela mianowanego i stażystę?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access