Czy można odmówić wydania decyzji zmieniającej obowiązujące pozwolenie wodnoprawne?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Stachowska Marta
Odpowiedzi udzielono: 28 marca 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy można odmówić wydania decyzji zmieniającej obowiązujące pozwolenie wodnoprawne?

Podmiot zwrócił się z wnioskiem o zmianę obowiązującego pozwolenia wodnoprawnego na wprowadzanie wód opadowych i roztopowych do ziemi, w zakresie zwiększenia ilości odprowadzanych wód opadowych poprzez istniejące wyloty, spowodowanych rozbudową zakładu. Wniosek w przedmiotowej sprawie wpłynął przed dniem wejścia w życie ustawy z 20.07.2017 r. Prawo wodne - dalej pr. wod. Z treści przedłożonego operatu wodnoprawnego wynika, iż zwiększenie ilości odprowadzanych ścieków spowoduje konieczność zwiększenia średnicy jednego z wylotów, co tym samym uniemożliwi zmianę obowiązującego pozwolenia w tym zakresie. Wylot ten, zgodnie z pr. wod., powinien być przebudowany.

Co w przypadku, gdy postępowanie w ww. sprawie zostało wszczęte, a strony zostały zawiadomione o zakończeniu postępowania administracyjnego?

Czy można w jakikolwiek sposób odmówić wydania decyzji zmieniającej pozwolenie wodnoprawne?

Czy można zmienić obowiązującą decyzję wyłącznie w zakresie zwiększenia ilości wód opadowych dla wylotu, który nie wymaga przebudowy?

Co z kwestią zmiany pozwolenia w trybie art. 155 ustawy z 14.06.1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego - dalej k.p.a., jeśli nastąpiła zmiana stanu faktycznego, tj. rozbudowa zakładu, z którego odprowadzane są wody opadowe?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX