Czy można naliczyć odpłatność za dom samopomocy za część miesiąca?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Sierpowska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 5 lutego 2014 r.

PYTANIE

Osoba korzysta z usług świadczonych w dziennym Środowiskowym Domu Samopomocy odpłatnie. W związku z tym, że w miesiącu listopadzie 2013 r. osoba była w ŚDS tylko przez 11 dni (ŚDS w tym okresie nie zapewnił środka transportu) wniosła pismo do organu, który wydał decyzję kierującą i naliczająca odpłatność o zwolnienie z odpłatności za część miesiąca listopada 2013 r.

Czy art. 51b ustawy o pomocy społecznej pozwala na naliczenie odpłatności za część miesiąca?

Jeśli tak, to w jaki sposób należałoby tą odpłatność wyliczyć?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access