Czy można na podstawie art. 22 ustawy o pracownikach samorządowych przenieść pracownika samorządowego zatrudnionego na stanowisku urzędniczym (inspektora) w starostwie powiatowym posiadającego odpowiednie kwalifikacje i wyrażającego zgodę?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Culepa Michał
Odpowiedzi udzielono: 20 czerwca 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Dyrektor powiatowej jednostki organizacyjnej obsługującej szkoły ponadpodstawowe z dniem 30 lipca odchodzi na emeryturę. 29 lipca będzie ostatnim dniem zatrudnienia.

Czy można na podstawie art. 22 ustawy o pracownikach samorządowych przenieść pracownika samorządowego zatrudnionego na stanowisku urzędniczym (inspektora) w starostwie powiatowym posiadającego odpowiednie kwalifikacje i wyrażającego zgodę?

Jak prawidłowo określić strony, które winny podpisać porozumienie między pracodawcami i kiedy to winno nastąpić – przed 30 lipca, czy po 30 lipca?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX