Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 grudnia 2006 r.
Autor odpowiedzi: Klimczak Katarzyna
Odpowiedzi udzielono: 11 maja 2005 r.

PYTANIE

Od jakiej wartości początkowej należy amortyzować środek trwały stosując metodę degresywną, względnie korzystając z 30% premii amortyzacyjnej, w przypadku gdy dany środek trwały został ulepszony i to kilkakrotnie: np. w pierwszym roku używania, w drugim czy w trzecim? Czy można w oparciu o art. 16k ust. 1 u.p.d.o.p. dokonywać odpisu amortyzacyjnego według metody degresywnej już od następnego miesiąca od wartości początkowej zwiększonej w wyniku ulepszenia, czy dopiero od początku następnego roku?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację