Czy możliwe jest wniesienie aportem do istniejącej spółki gminnej zakładu gospodarki komunalnej jako zorganizowanego... - OpenLEX

Czy możliwe jest wniesienie aportem do istniejącej spółki gminnej zakładu gospodarki komunalnej jako zorganizowanego przedsiębiorstwa?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Andrzejowicz Marcin
Odpowiedzi udzielono: 25 lipca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy możliwe jest wniesienie aportem do istniejącej spółki gminnej (100% udziałów gminy) zakładu gospodarki komunalnej (zakładu zagospodarowania odpadów) jako zorganizowanego przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy o VAT? Czy konieczna jest uprzednia likwidacja tego zakładu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX