Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Bursztynowicz Michał
Odpowiedzi udzielono: 25 maja 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Działka budowlana ma szerokość 14 m. Zaprojektowano dom jednorodzinny z garażem na 2 samochody. Budynek zaprojektowano 1,5 m od granicy. W odległości 1,5 m od granicy zaprojektowano ścianę ze szkieletu drewnianego (zabezpieczonego impregnatami do NRO) wypełnionego wełną mineralną i otynkowaną, z więźbą dachową drewnianą pokrytą dachówkami ceramicznymi. Po drugiej stronie tej granicy (tj. na sąsiedniej działce, do granicy której projektowany budynek ma być zbliżony do odległości 1,5 m) istnieje budynek inwentarski lub gospodarczy (funkcja nie jest ustalona) oddalony od wspólnej granicy o ok. 1,5 m - do ok. 3,0 m ścianą z otworami okiennymi.

Czy możliwe jest usytuowanie nowego budynku w oddaleniu o ok. 3,5 m do ok. 5,5 m od istniejącej ściany z otworami okiennymi budynku gospodarczego (lub inwentarskiego) na sąsiedniej działce?

Czy konstrukcję szkieletu drewnianego (zaimpregnowanego do NRO) wypełnionego wełną mineralną i otynkowaną można uznać za ścianę NRO?

Mpzp nie reguluje zasad oddalenia zabudowy od granicy działki i sąsiedniej zabudowy. Mpzp przewiduje te działki pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?