Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2006 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 23 maja 2006 r.

PYTANIE

Firma mająca siedzibę w Gdyni otworzyła nowy magazyn w Katowicach. Wynajęła mieszkanie dla pracowników w okolicach Katowic, miesięczny czynsz najmu wynosi 920. zł.

Czy może być kosztem uzyskania przychodu wartość najmu mieszkania, jeśli pracownicy korzystają z niego tylko w czasie odbywania podróży służbowej na terenie kraju (miejscem wykonywania pracy w umowie o prace jest siedziba spółki)? Jeśli spółka zatrudni pracownika na umowę zlecenie (zamieszkały w Gdyni) i oddeleguje swojego pracownika (zatrudnionego na umowę o prace) do Katowic to wystąpią w tym przypadku świadczenia na rzecz pracowników opodatkowane i oskładkowane? Jeśli dla pracownika zatrudnionego na umowę zlecenie nie ma zastosowanie zwolnienie z opodatkowania z art. 21 ust. 1 pkt 19 ustawy o p.d.o.f. to czy zmiana formy zatrudnienie tej osoby z umowy zlecenia na umowę o prace (1/2 etatu) powoduje zwolnienie z podatku w tym przypadku (z mieszkania na stałe będzie korzystać dwóch pracowników)? Jeśli oddelegowany pracownik miał podwyższone k.u.p. 127,82 z to należy zmienić je od miesiąca przeniesienia na 102,25? Czy w tym przypadku wynajem może być kosztem uzyskania dla firmy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?