Czy monitoring pojazdów służących do odbioru odpadów komunalnych, stosowany w celu rejestracji zdarzeń drogowych, jest zgodny z ustawą o ochronie danych osobowych, jeśli pracownik widoczny na nagraniu zostanie poinformowany o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Tomczyk Aleksandra
Odpowiedzi udzielono: 26 lutego 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Podmiot posiadający flotę pojazdów planuje wprowadzić monitoring wizyjny (przód i tył). Ponieważ są to auta służące do odbioru odpadów komunalnych, to przy monitorowaniu tyłu będzie widoczny pracownik podczas wykonywania czynności wynikających z zajmowanego stanowiska (ładowacz). Celem monitoringu jest rejestracja zdarzeń drogowych. Czy taki monitoring jest zgodny z ustawą o ochronie danych osobowych – art. 111 (zmiany w kodeksie pracy), jeśli pracownik zostanie poinformowany o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych? Jeśli tak, to jakie wymogi powinien spełnić pracodawca oprócz obowiązku informacyjnego?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access