Czy mogę odliczyć VAT naliczony od zakupionych środków trwałych, których zakup w kwocie netto został zrefundowany przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń, celem utworzenia nowego miejsca pracy dla byłego pracownika górnictwa?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 20 grudnia 2005 r.

PYTANIE

Czy mogę odliczyć VAT naliczony od zakupionych środków trwałych, których zakup w kwocie netto został zrefundowany przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń, celem utworzenia nowego miejsca pracy dla byłego pracownika górnictwa?

Jeżeli tak, to czy mogę ubiegać się o zwrot podatku w ciągu 25 dni? Wszystkie warunki określone w art. 87 ust. 6 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - dalej u.p.t.u. zostały spełnione. Mam wątpliwość z tego powodu, iż umowa zawarta z ww. spółką zobligowała mnie do zaliczenia do środków trwałych także wyposażenie, którego wartość jest niższa niż 3500 zł netto, ale okres jego użytkowania będzie dłuższy niż 1 rok.

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access