Czy mieszkaniec DPS powinien złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu wraz z samym sprzeciwem? - OpenLEX

Czy mieszkaniec DPS powinien złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu wraz z samym sprzeciwem?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 17 lutego 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Mieszkaniec domu pomocy społecznej otrzymał zawiadomienie o wszczęciu egzekucji.

Do zawiadomienia dołączony był nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z 2014 roku. Nakaz zapłaty został doręczony w trybie art. 139 k.p.c. na adres, pod którym dłużnik już nie mieszkał. W 2014 r. dłużnik był osobą bezdomną.

Czy w związku z tym, że o nakazie zapłaty mieszkaniec dowiedział się dopiero z korespondencji komornika jest możliwość przywrócenia terminu i złożenia sprzeciwu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX