Czy MDR-1 sporządza spółka jawna czy poszczególni wspólnicy? - OpenLEX

Czy MDR-1 sporządza spółka jawna czy poszczególni wspólnicy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Różycki Karol
Odpowiedzi udzielono: 8 sierpnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka jawna, podmiot krajowy, w której wspólnikami są wyłącznie osoby fizyczne spełnia kryterium określone w art. 86a par 4 (przekroczenie kwot). Spółka korzysta z leasingu, który został uznany jako schemat podatkowy.

Czy informację MDR-1 sporządza spółka, czy poszczególni wspólnicy? Czy do określenia "innej szczególnej cechy rozpoznawczej", zgodnie z art. 86a par. 1 pkt 1 o.p. i określenia szacunkowej wartości korzyści, bierzemy pod uwagę przychody i koszty spółki, czy część przychodów i kosztów przypadających na poszczególnych wspólników?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX