Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Fota Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 16 stycznia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W dniu 20.12.2019 r. zmarła nauczycielka jednej ze szkół przez nas obsługiwanych, która była zatrudniona w szkole 32 lata. Członkowie rodziny pozostali po zmarłej to: małżonek, dzieci w wieku: 27 lat i 23 lata (nieuczący się, nie mający prawa do renty rodzinnej). Komu należy się odprawa pośmiertna i w jakiej wysokości? Kiedy należy wypłacić odprawę, czy członek rodziny musi złożyć do pracodawcy żony wniosek o jej wypłatę? Czy jeżeli został tylko jeden członek rodziny (mąż) to zgodnie z art. 93 paragraf 6 KP należy wypłacić połowę odpowiedniej kwoty określonej w paragrafie 2?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?