Czy koszty uzyskania niezwiązane bezpośrednio z lokalem należy ujmować tylko w części przypadającej na wynajem odpłatny? - OpenLEX

Czy koszty uzyskania niezwiązane bezpośrednio z lokalem należy ujmować tylko w części przypadającej na wynajem odpłatny?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Zaniewicz Edyta
Odpowiedzi udzielono: 23 listopada 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wynajmu lokali. Jeden lokal wynajmuje nieodpłatnie (użyczenie dla bliskiej rodziny).

Czy w związku z tym koszty uzyskania niezwiązane bezpośrednio z tym lokalem (usługi księgowe, paliwo do samochodu, telefon) należy ujmować tylko w części przypadającej na wynajem odpłatny (użyczenie nie stanowi przychodu, więc art. 22 ust. 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r. poz. 361 z późn. zm. – dalej u.p.d.o.f. chyba nie ma tu zastosowania)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?