Czy koszty odsetek powinny być wykazane w bilansie w pozycji długo- czy krótkoterminowych rozliczeń międzyokresowych? - OpenLEX

Czy koszty odsetek powinny być wykazane w bilansie w pozycji długo- czy krótkoterminowych rozliczeń międzyokresowych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Michalak Marcin
Odpowiedzi udzielono: 21 maja 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W związku z rozpoczęciem działalności deweloperskiej spółka skorzystała z możliwości jakie daje art. 28 ust. 4 u.o.r., tzn. odsetki od kredytu nie obciążają kosztów tylko są księgowane jako rozliczenia międzyokresowe kosztów finansowych na wydzielonych do tego koncie analitycznym (art. 6 u.o.r.). Trudno nam przewidzieć jak długo potrwa przygotowanie gruntu i budowa mieszkań.

Czy koszty odsetek powinny być wykazane w bilansie w pozycji długo- czy krótkoterminowych rozliczeń międzyokresowych?

Kredyt otrzymaliśmy 28 lutego poprzedniego roku.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?