Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 13 września 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W celu zwiększenia sprzedaży firma ma zamiar zorganizować konkurs podczas targów optycznych, w czasie których będzie promować swoje towary handlowe. Nagrodą w konkursie będzie samochód osobowy o wartości do 50.000 brutto zakupiony przez firmę właśnie na ten cel. Samochód również będzie wystawiony na targach jako nagroda w konkursie. Konkurs będzie polegał na wylosowaniu zwycięzcy wśród osób, które złożą zamówienie powyżej określonej kwoty, na towary handlowe firmy prezentowane na targach. Informacja o konkursie będzie opublikowana w biuletynie targowym.

Czy koszt zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę może w całości stanowić koszt uzyskania przychodu w miesiącu zakupu?

Uczestnikami targów optycznych są osoby prowadzone działalność gospodarczą, ponieważ są to targi branżowe.

Czy zwycięzca powinien dochód z wygranej rozliczyć w swojej działalności gospodarczej? Czy jednak powinien on zostać opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym 10%, który powinniśmy pobrać i rozliczyć? Jeżeli tak, to czy w momencie sfinansowania zwycięzcy również kwoty podatku stanowi on dla nas koszt uzyskania przychodu, jeżeli taka informacja będzie zawarta w regulaminie konkursu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?