Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 29 czerwca 2018 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 13 lutego 2013 r.

PYTANIE

Spółka prowadzi działalność w SSE. Zamierza dokonać cesji należności w ramach factoringu. Faktor będzie wystawiał za swoją usługę czyli "usługę windykacji" fakturę z 23% VAT.

Czy taka faktura wystawiona przez faktora będzie dla mnie kosztem strefowym (podlegającym zwolnieniu z podatku) czy niestrefowym?

Należności, których dotyczy cesja to zarówno sprzedaż produktów strefowych jak i niestrefowych towarów.

Spółka deweloperska uzyskała przychody ze sprzedaży od 2012 r. W styczniu 2013 r. rozpoczęła sprzedaż na rzecz osób fizycznych. Obrót 20.000 zł zostanie przekroczony w lutym 2013 r. Na wszystkie transakcje (wpłaty zaliczek na lokale) są wystawiane faktury.

Od kiedy spółka powinna zainstalować kasę fiskalną?

Czy dopóki nie zostaną przekroczone wskaźniki wymienione w § 2 ust. 3 Rozporządzenia z dnia 29 listopada 2012 r. można jej nie instalować?

Przy czym do końca 2013 prawdopodobnie zostaną przekroczone.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?