Czy koszt uzyskania przychodu będzie również w miesiącu w którym przypada termin płatności usługi?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Niedźwiedzka Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 25 stycznia 2005 r.

PYTANIE

W art. 12 ust. 3d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych jest zapis, że za datę przychodu z tytułu świadczenia usług (telekomunikacyjnych, dostawy energii. itd.) uważa się wynikający z faktury termin płatności.

Czy biorąc pod uwagę ten zapis można u odbiorcy tych usług uznać, że koszt uzyskania przychodu będzie również w miesiącu w którym przypada termin płatności za powyższe usługi? Chodzi tu głównie o faktury z przełomu roku ale nie tylko. Czy fundacja zapisując to w polityce rachunkowości zrobi to zgodnie z prawem

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access