Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Zaniewicz Edyta
Odpowiedzi udzielono: 8 listopada 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy kompensata trójstronna powinna być opodatkowana?

Podpisaliśmy umowę o świadczenie usług na naszą rzecz z podwykonawcą. Łączy nas umowa o kompensacie trójstronnej zgodnie z art. 519 § 1. Osoba trzecia może wstąpić na miejsce dłużnika, który zostaje z długu zwolniony (przejęcie długu). Płacimy zadatek w określonej kwocie % na rzecz kontrahenta naszego podwykonawcy za materiały budowlane.

Czy któraś ze stron powinna opodatkować przychody wynikające z transakcji trójstronnej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?