Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sosnowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 7 sierpnia 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Klient podpisał umowę z organizacją odzysku w 2018 r. deklarując pierwsze wprowadzenie opakowań na rynek. Organizacja rozliczyła klienta w sprawozdaniu za 2018 r. w stosunku do mas opakowań wprowadzonych w 2018 r. Okazało się jednak, że klient wprowadzał produkty w opakowaniach również w latach poprzednich i za lata 2013-2017 będzie składał zaległe sprawozdania samodzielnie. W przypadku niezadeklarowania przez klienta wszystkich wprowadzonych opakowań obowiązek zgodnie z umową i prawem powinien być rozliczony przez klienta bezpośrednio, bowiem organizacja nie ma możliwości realizacji obowiązku wstecz.

Czy klient może złożyć samodzielnie drugie sprawozdanie za 2018 r. rozliczając się w stosunku do mas wprowadzonych w 2017 r., w sytuacji gdy organizacja uwzględniła go już w swoim sprawozdaniu i zrealizowała obowiązek odzysku i recyklingu w stosunku do pewnej masy opakowań?

Masa opakowań z tworzyw sztucznych wprowadzonych w 2017 r. jest większa niż 2018 r., a w przypadku papieru i tektury odwrotnie.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?