Czy kierownik powierzając innemu pracownikowi wszystkie czynności zastrzeżone dla siebie jest zwolniony z odpowiedzialności z... - OpenLEX

Czy kierownik powierzając innemu pracownikowi wszystkie czynności zastrzeżone dla siebie jest zwolniony z odpowiedzialności z zakresu ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2020 r.
Autor odpowiedzi: Szczęsny Daniel
Odpowiedzi udzielono: 21 listopada 2012 r.

PYTANIE

Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych kierownik zamawiającego może powierzyć pisemnie czynności zastrzeżone dla niego innym pracownikom.

Czy w przypadku skorzystania z tego uprawnienia i powierzenia innemu pracownikowi wszystkich czynności zastrzeżonych dla kierownika, związanych z zamówieniami publicznymi, pozbywa się on również odpowiedzialności z zakresu ustawyPrawo zamówień publicznych oraz ustawy o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?