Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 15 kwietnia 2021 r.
Autor odpowiedzi: Kaczorowska-Kossowska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 8 maja 2020 r.

PYTANIE

Szpital planuje wynająć blok operacyjny oraz kilka pokoi łóżkowych prywatnemu NZOZ-owi.

Czy apteka szpitalna może dostarczać leki i wyroby medyczne niezbędne do operacji przeprowadzanych przez NZOZ?

Pojawiły się wątpliwości czy jest to dopuszczalne ponieważ NZOZ jest podmiotem leczniczym odrębnym od szpitala, który nie ma swojego działu farmacji ani nie ma apteki szpitalnej. Nie można zatem zawrzeć umowy, o której mowa w art. 106 ust 3 pkt 1 pr.farm.

W jaki sposób NZOZ ma się zaopatrzyć w leki potrzebne do przeprowadzenia operacji i na potrzeby pooperacyjnego pobytu pacjentów?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?