Czy karta skierowania zwłok do chłodni może zawierać dodatkowe informacje? - OpenLEX

Czy karta skierowania zwłok do chłodni może zawierać dodatkowe informacje?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kałuża Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 17 sierpnia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Co powinna zawierać Karta skierowania zwłok do chłodni?

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 10 kwietnia 2012 r. w sprawie sposobu postępowania podmiotu leczniczego wykonującego działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne ze zwłokami pacjenta w przypadku śmierci pacjenta (Dz.U. poz. 420) precyzuje zakres danych, jakie zawiera "Karta skierowania zwłok do chłodni".

Czy oprócz danych wymienionych w § 3 ust. 2 ww. rozporządzenia można w karcie zawrzeć inne dane, np. informację dla pracownika prosektorium, że zwłoki nie podlegają sekcji (z podpisem lekarza) lub wpis NIEBEZPIECZEŃSTWO ZAKAŻENIA w przypadku osoby zmarłej na chorobę zakaźną?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX