Czy jeżeli pracownik zadeklaruje swój powrót do pracy po zakończeniu zwolnienia chorobowego, pracodawca jest zobowiązany wysłać go na badania kontrolne?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ambroziewicz Maciej
Odpowiedzi udzielono: 26 lutego 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownik ze znacznym stopniem niepełnosprawności dostarczył pracodawcy zwolnienie chorobowe na następujący okres: od 29.01.2019 r. do 15.02.2019 r. oraz kolejne zwolnienie chorobowe na okres od 19.02.2019 r. do 05.03.2019 r. Z powodu nieobecności pracownika w dniu 18.02.2019 r. – pracodawca potraktował ten dzień jako nieobecność nieusprawiedliwiona nie płatna.

Czy jeżeli pracownik zadeklaruje swój powrót do pracy po zakończeniu zwolnienia chorobowego tj. po 5.03., to pracodawca jest zobowiązany w dniu 6.03. wysłać go na badania kontrolne na podstawie art. 229 § 2 k.p.?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access