Czy jest prawna możliwość uzyskania więcej niż 2.000 m2 powierzchni handlowej na terenie, na którym nie ma mpzp, a studium nie... - OpenLEX

Czy jest prawna możliwość uzyskania więcej niż 2.000 m2 powierzchni handlowej na terenie, na którym nie ma mpzp, a studium nie dopuszcza handlu powyżej 2.000 m2?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Okoń Michał
Odpowiedzi udzielono: 16 sierpnia 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Stan faktyczny jest taki, że obecni właściciele chcą zmienić sposób użytkowania tego obiektu z funkcji produkcyjno-magazynowej na funkcję usługową. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków i ma ok. 15.000 m2. Obecni właściciele złożyli wniosek o wydanie WZ, w którym określili powierzchnię obiektu handlowego "do 2.000 m2". Zgodnie jednak z załącznikiem graficznym do wniosku zaplanowali oni podział tej hali na kilkanaście mniejszych lokali, przy czym część lokali będzie wykorzystana na funkcje usługowe (edukacja, fitness plac zabaw dla dzieci), a część (ok. 7000 - 8.000 m2) chcielibyśmy przeznaczyć na funkcję handlową. Dla przedmiotowego terenu nie ma MPZP, ale jest obowiązujące studium, które na analizowanym terenie nie dopuszcza handlu powyżej 2.000 m2.

Mając powyższe na uwadze proszę o informację, czy jest prawna możliwość uzyskania więcej niż 2.000 m2 powierzchni handlowej na tym terenie?

Jeśli tak, to czy złożony przez obecnych właścicieli wniosek o wydanie WZ (gdzie wskazano np.: wejścia do części lokali od zewnątrz, czyli przekształcenie tej hali w części na retail park) umożliwi uzyskanie WZ w kształcie, który to umożliwi?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?