Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 30 czerwca 2007 r.
Autor odpowiedzi: Jurek Marek
Odpowiedzi udzielono: 18 listopada 2005 r.

PYTANIE

Czy jest prawdą, że po nowelizacji ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - dalej u.p.t.u., od "1 czerwca 2005 r. nieodpłatne przekazanie towarów na cele reprezentacji i reklamy nie jest objęte VAT"? "Nie taka była intencja ustawodawcy, ale przepis został w ten sposób sformułowany, że nie pozwala na inną interpretację". Chodzi o to, że "po nowelizacji żaden przepis art. 2 ust. 1-9 u.p.t.u. nie wskazuje, jak było poprzednio, że przez opodatkowana dostawę rozumie się również przekazywanie przez podatnika towarów należących do jego przedsiębiorstwa na cele związane z tym przedsiębiorstwem. Skutkiem tego jest pozostawienie tych czynności poza regulacją VAT, jako czynności nieopodatkowanych." - J. Zubrzycki - sędzia NSA.

Czy interpretacja przedstawiona wyżej jest prawidłowa?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację