Czy jest możliwe ukaranie podatnika będącego osobą fizyczną mandatem niezależnie od tego, czy zostało mu określone dodatkowe zobowiązanie podatkowe w VAT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Różycki Karol
Odpowiedzi udzielono: 26 lutego 2019 r.

PYTANIE

W trakcie kontroli podatkowej zostało stwierdzone zawyżenie podatku naliczonego w kwocie 450 zł. Urząd Skarbowy zarządził sporządzenie korekty deklaracji VAT-7 za ten okres. Po dokonaniu korekty urząd wszczął postępowanie w zakresie wymierzenia dodatkowego zobowiązania podatkowego w związku z tym zawyżeniem. Ponadto podatnik został ukarany mandatem z art. 61 ustawy z 10.09.1999 r. - Kodeks karny skarbowy - dalej k.k.s.

Czy urząd skarbowy może w takim przypadku zastosować art. 61 k.k.s.?

Czy każde uchybienie polegające na zawyżeniu podatku naliczonego będzie skutkowało karą przewidzianą w art. 61 k.k.s.?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access