Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Antoniak Joanna
Odpowiedzi udzielono: 7 stycznia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy jest dozwolone i pod jakimi warunkami wprowadzanie wód odciekowych z miejsc magazynowania odpadów złomu (ścieków przemysłowych) do basenu portowego?

Czy basen portowy należy traktować jako urządzenie wodne na podstawie ogólnej definicji urządzeń wodnych (art. 16 pkt 65 ustawy z 20.07.2017 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2018 r. poz. 2268) – dalej pr.wod.), a wprowadzanie do niego ścieków jak wprowadzanie ich do wód, ponieważ w basenie portowym znajdują się wody powierzchniowe (na podstawie art. 35 ust. 3 pkt 5 pr.wod.)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację