Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Gawarkiewicz Żanetta
Odpowiedzi udzielono: 11 maja 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W nawiązaniu do pytania QA1455154 Ośrodek prosi o wydanie opinii, czy jeśli w decyzji wydłużającej prawo do zasiłku pielęgnacyjnego wskazano, że świadczenie przedłużono nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, to czy wygasa ona z mocy prawa?

Czy jednak taką decyzję należy uchylić na podstawie art. 32 ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?