Czy istnieje konieczność dostosowania wykonanych robót do przepisów techniczno-budowlanych i Norm Polskich aktualnych na dzień orzekania?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 26 stycznia 2023 r.
Autor odpowiedzi: Mikołajewska-Janiaczyk Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 4 lipca 2022 r.

PYTANIE

Czy jeśli obiekt budowlany został samowolnie przebudowany w latach 90-tych XX wieku, a organ nadzoru budowlanego prowadzi obecnie postępowanie w przedmiocie tej przebudowy w oparciu o art. 51 ustawy z 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2021 r. poz. 2351) – dalej pr. bud., to czy istnieje konieczność dostosowania wykonanych robót do przepisów techniczno-budowlanych i Norm Polskich aktualnych na dzień orzekania?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX