Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 10 października 2019 r.
Autor odpowiedzi: Florkiewicz Ewa
Odpowiedzi udzielono: 29 września 2017 r.

PYTANIE

Firma zamierza inwestycję polegającą na zmianie sposobu użytkowania budynku kurnika na budynek produkcyjno-usługowy z czego:

– funkcja produkcyjna to produkcja elementów metalowych z blach cienkich stalowych i aluminium o grubości od 0,5 do 2 mm oraz kształtowników i profil;

– funkcja usługowa to magazyn materiałów tj. blach cienkich aluminiowych i stalowych, profili i kształtowników aluminiowych oraz magazynowanie wyrobów gotowych powstałych z produkcji.

Dodatkowo planuje się ustawienie kilka maszyn: piłę do cięcia prętów rur i kształtowników, nożyce gilotynowe do cięcia blachy, małą tokarkę manualną, małą frezarkę manualna, walce oraz prasy. Technologie, które będą wykorzystywane w dawnym kurniku: cięcie prętów, rur i kształtowników stalowych oraz aluminium na pile; cięcie arkuszy blach stalowych i aluminium na formatki; toczenie elementów stalowych i aluminiowych; frezowanie elementów stalowych i aluminiowych; zawijanie i gięcie blach stalowych oraz aluminiowych na walcach; zaginanie oraz toczenie elementów stalowych oraz aluminiowych na prasie.

Czy inwestycja wymaga uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?