Czy hurtownia zajmująca się sprzedażą środków ochrony roślin oraz nawozów, która zbiera opakowania po tych produktach, powinna posiadać zezwolenie na zbieranie odpadów?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sosnowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 27 marca 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy hurtownia zajmująca się sprzedażą środków ochrony roślin oraz nawozów, która zbiera opakowania po ww. produktach, powinna posiadać zezwolenie na zbieranie odpadów? Czy jest zwolniona z tego obowiązku na podstawie art. 45 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach - dalej u.o.?

Jeśli powinna posiadać zezwolenie, to jakiej opłacie skarbowej ono podlega - 616 czy 82 zł? Należy dodać, że hurtownia przyjmuje opakowania od osób fizycznych, ale także od firm, które je zakupiły.

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access