Czy hospitalizacja z powodu COVID-19 jest obowiązkowa i przymusowa? - OpenLEX

Czy hospitalizacja z powodu COVID-19 jest obowiązkowa i przymusowa?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 27 marca 2022 r.
Autor odpowiedzi: Kaczorowska-Kossowska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 4 października 2021 r.

PYTANIE

W jakich przypadkach mówimy o przymusowej hospitalizacji zgodnie z art. 34 u.z.z.ch.z.?

Czy taka sytuacja ma miejsce w przypadku każdej hospitalizacji pacjenta z COVID-19 na Oddziale Chorób Zakaźnych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX