Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2015 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 14 marca 2010 r.

PYTANIE

Czy gmina powinna dokonywać zwrotu opłaty skarbowej wniesionej z tytułu pełnomocnictwa w przypadku, gdy wnioskodawca nie złożył pozwu w sądzie lub gdy wniósł opłatę na rachunek niewłaściwej gminy?

Czy wniosek o zwrot opłaty skarbowej należy rozpatrywać na podstawie art. 9 ust. 1 ustawy o opłacie skarbowej oraz § 6 ust. 3 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zapłaty opłaty skarbowej, czy na podstawie art. 72 § 1 pkt 1 i 2 oraz art. 73 § 1 pkt 1 i 2 ordynacji podatkowej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?