Czy gmina ma obowiązek realizacji prawomocnego wyroku o eksmisję w części dotyczącej zapewnienia lokalu socjalnego dłużnikom, w... - OpenLEX

Czy gmina ma obowiązek realizacji prawomocnego wyroku o eksmisję w części dotyczącej zapewnienia lokalu socjalnego dłużnikom, w sytuacji gdy zmienił się właściciel lokalu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Wilk Jakub
Odpowiedzi udzielono: 8 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy gmina ma obowiązek realizacji prawomocnego wyroku o eksmisję w części dotyczącej zapewnienia lokalu socjalnego dłużnikom w sytuacji gdy zmienił się właściciel lokalu?

Strona powodowa (gmina) jest w posiadaniu prawomocnego wyroku o eksmisję z lokalu mieszkalnego z powództwa osoby prywatnej. Pozwanym sąd przyznał prawo do lokalu socjalnego. Po kilku latach po orzeczonym wyroku zmienił się właściciel nieruchomości w tym przedmiotowego lokalu.

Czy w tej sytuacji gmina ma w dalszym ciągu obowiązek realizacji wyroku w części dotyczącej zapewnienia lokalu socjalnego, czy nowy właściciel musi przedstawić gminie wyrok o eksmisję, w którym jest wymieniony jako powód - strona postępowania?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX