Czy gmina ma obowiązek finansowania kosztów udziału sołtysa w zespole ds. szacowania szkód łowieckich? - OpenLEX

Czy gmina ma obowiązek finansowania kosztów udziału sołtysa w zespole ds. szacowania szkód łowieckich?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Lachiewicz Wojciech
Odpowiedzi udzielono: 30 kwietnia 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy gmina ma obowiązek finansowania zadania w zakresie wdrożenia nowego systemu szacowania szkód łowieckich i obowiązków gminy w tym zakresie (art. 46 ust. 1 ustawy - Prawo łowieckie - zmiana od 1 kwietnia 2018 r.)?

Jeżeli tak, to jak zakwalifikować wydatki związane z wykonywaniem tego zadania (dział, rozdział, paragraf)?

Czy gmina ma też obowiązek refundowania kosztów udziału sołtysa w zespole szacującym szkody łowieckie, a jeśli tak, to na jakiej podstawie, gdy sołtys na co dzień wykonuje pracę zarobkową?

Jeżeli gmina ma obowiązek refundacji kosztów udziału sołtysa w zespole szacującym, to proszę o wskazanie klasyfikacji budżetowej ewidencji takiego wydatku (dział, rozdział, paragraf).

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?